Publikacja SimpleCache trwała miesiąc???

Pod koniec poprzedniego wpisu opisywałem proces publikacji do jCenter, a później pomyślałem że warto by było opublikować bibliotekę jeszcze w repozytoriach maven oraz dodać do katalogu bibliotek androida android-arsenal.

W poprzednim wpisie na blogu opisywałem moje wrażenia z tworzenia biblioteki na androida. Pod koniec wpisu opisywałem proces publikacji do jCenter, a później pomyślałem że warto by było opublikować bibliotekę jeszcze w repozytoriach maven oraz dodać do katalogu bibliotek androida android-arsenal.

Pierwsze za co się zabrałem to publikacja w repozytorium maven central biblioteki, dzięki temu że bilioteka była już opublikowana w jCenter za pomocą serwisu bintray.com publikacja w maven central sprowadzała się do utworzenia konta w serwisie sonatype a następnie wysłanie zgłoszenia o utworzenie nowego projektu.

bb5

Następnego dnia dostałem odpowiedź z informacją że mogę już wysłać biliotekę do maven.

bb6

Zabrałem się więc za synchronizacje jCenter z maven na podstawie tego czego nauczyłem się z poradnika na temat publikacji własnej biblioteki. (Tak to ten sam co w poprzednim wpisie)

Po synchronizacji opisałem w zgłoszeniu, że wszystko działa i w odpowiedzi dostałem przewidywany czas na synchronizację moich plików z maven central (od 10 minut do 2 godzin).

Następnie zabrałem się za zgłoszenie simplecache do listy bibliotek Android Arsenal.

bb7

Po wysłaniu zgłoszenia czekałem dość długo przez co zapomniałem o nim. Aż w końcu dostałem wiadomość na moją skrzynkę email, że projekt został dodany do bazy android arsenal wraz z linkiem który prowadzi do strony z opisem projektu.

bb8

Podumowanie

W taki sposób zakończyła się moja przygoda z publikcją pierwszej biblioteki dla systemu android. Teraz pozostało tylko ją rozwijać.

Dla zainteresowanych podrzucam linki: :
SimpleCache : github.com
SimpleCache : android-arsenal.com
Poradnik publikacji do maven central / jcenter : inthecheesefactory.com